Boşanma Davası

Ankara’da Boşanma Avukatı

Ankara’da boşanma avukatı arayanların en çok merak ettiği konu boşanma davası masraflarının ne kadar olacağıdır.

Ankara’da Boşanma Avukatı, her gün bir çok kişinin online avukat, online hukuk ve ücretsiz avukat danışma hattı gibi konularda arama yaptığı görülmektedir. Fakat bazı hukuki terimlerin yanlış kullanılmasından dolayı bir anlam kargaşası da yaşanmaktadır.

Boşanma davası için yapacağınız harcamalar mahkeme masrafları ve avukat vekâlet ücreti olarak ikiye ayrılmaktadır.

Mahkeme masrafları, dava harcı ve gider avansından oluşmaktadır.

Vekâlet ücreti ise kendinizi bir boşanma avukatı ile temsil ettirmeniz durumunda size verdiği hizmetler karşılığında ona ödeyeceğiniz parayı ifade eder.

Boşanma davası, dilekçenin hazırlanması, dilekçelerin teatisi yani alışverişi aşaması ön inceleme duruşması, delillerin sunulması tanıkların dinlenmesi gibi karışık ve zor bir süreçten oluşmaktadır. İşte bu süreci eksiksiz ve hızlı bir şekilde takip eden avukat konusunda Uzman boşanma avukatıdır.

En iyi boşanma avukatı ya da başarılı boşanma avukatı arayanlar için göz önünde bulundurulması gereken en önemli ölçüt sürecin hızlı ve eksiksiz takip edilmesidir.

Bu nedenle Ankara’da boşanma davasına bakan, hukuk bürosu veya ünlü avukat bürosu arayanlara en büyük tavsiyemiz konusunda uzman ve tecrübeli bir avukat ile çalışmalarıdır.

Birçok mecrada ücretsiz avukat danışma hattı ile boşanma konusunda bilgi veren sanal alanlar bulunmaktadır. Oysa 1136 sayılı kanuna göre avukatlık hizmetleri ve hukuki danışmanlık hizmetlerini sadece avukatlar verebilir. Bu nedenle boşanma konusunda yardım almak için en sağlıklı yöntem bir avukatlık bürosuna giderek konusunda uzman bir boşanma avukatı ile görüşmenizdir.

Boşanma davalarında avukatlık ücretleri de en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Türk Hukuk sisteminde tarafların avukat ile temsil edilmesi gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Boşanma davası açmak için kendinizi bir avukat ile temsil ettirmek zorunda değilsiniz.

Peki, yeteri kadar ödeme gücünüz yok ise! Boşanma davalarında devlet avukat verir mi? Devlet boşanma avukatı veriyor mu?

Her baro merkezinde, baro yönetim kurulu tarafından belirlenip görevlendirilecek, yeterli sayıda avukattan oluşan bir adli yardım bürosu kurulmaktadır. Bulunduğunuz yer Adliyesi Adli Yardım Bürosuna başvurarak ödeme gücünüzün zayıf olduğunu ispat edecek bilgi ve belgeleri paylaşmanız durumunda size Boşanma Davanızı yürütecek ücretsiz avukat atanacaktır.

Boşanma davasına bakan avukatlar ile iletişime geçmek isteyenlerin en çok merak ettiği diğer bir konu boşanma davasının ne kadar sürede sonuçlanacağıdır. Başarılı boşanma avukatı ve başarılı boşanma süreci isteyen birçok talepçi aynı zamanda boşanma davasının hızlı sonuçlanmasını da beklemektedir.

Yukarıda izah edildiği üzere boşanma davasında avukat tutmak zorunda değilsiniz. Fakat boşanma davanızın hızlı sonuçlanmasını istiyorsanız konusunda uzman boşanma avukatı ile çalışmanız yararınıza olacaktır.

En iyi boşanma avukatı süreci eksiksiz ve hızlı takip eden avukattır,

Boşanma avukatı telefon numarası arayan talepçilere, Avukat ofisinde karşılıklı yapılmayan görüşmelerin yasal dayanaktan yoksun ve yanıltıcı görüşmeler olacağı bu nedenle online hukuki danışmanlık ve ücretsiz avukat danışma şeklinde yapılan hizmetlerden kaçınmaları gerektiği hatırlatılmalıdır.

Bu konuda Ankara Boşanma Avukatı Bülent Erdil’den randevu almak için 7/24 arayabilirsiniz. +90 532 283 82 87